@bettypavkova

neděle 7. února 2021

"Pětka" - 5 nejlepších knih za druhé pololetí roku 2020

Krásný den,

pojďme se společně podívat na ty nejlepší knihy, které jsem ve druhé polovině roku 2020 přečetla!


5. Mizející dívky - Lisa Regan

Thrillery já ráda. Obzvlášť na podzim a ještě k tomu s takhle nádhernou podzimní obálkou. Vzhledem k tomu, že Mizející dívky na podzim vyšly a měly takovou hezky ponurou atmosféru, sedly mi neuvěřitelně. Jde o čtivý thriller se spoustou zvratů, který není vůbec hloupý. Naopak. 
Hodně mě bavily postavy, které jsem si oblíbila! Hlavní hrdinka měla "něco" v minulosti, co během čtení odhalujete, ale není to nic ve stylu alkoholismu atd., na co jsme u thrillerů v současné době často zvyklí.

Je to jednoduše napsaný thriller, který se dobře čte, ale pokud takové máte rádi, určitě nebudete zklamaní. Myslím si, že je to skvělé čtení pro fanoušky Angely Marsons!

Recenzi najdete tady.

4. Devět nocí - Zuzana Strachotová

Devět dní je úžasné české sci-fi, které je geniálně promyšlené. Nenajdete tady žádné mimozemšťany, ale vyspělé technologie, léky... Druhý díl série, který se jmenuje Devět nocí je výborný.

Na téhle sérii jsem si oblíbila postavy. A to tak, že opravdu hodně. Lee Parker je podle mě víc sexy než Rhysand! Ano. Čtete správně! Nejen pro to, by Vám tato duologie neměla ujít! Podle mě jde opravdu o jedno z nejlepších českých čtení v současnosti, které je plné akce, úžasných postav a scén, u kterých se Vám chce brečet, smát se nebo jen prostě nemůžete dýchat napětím. První díl jsem četla už dvakrát. Dvojku zatím jednou. Určitě si každopádně oba díly přečtu ještě několikrát. Vážně tuhle sérii zbožňuju. A tak nějak doufám, že se k jejímu psaní někdy v budoucnosti třeba autorka ještě alespoň na chviličku vrátí. Prosíííím! :-D

3. Návod na vraždu pro hodné holky - Holly Jackson

Nikdy jsem nepatřila mezi čtenáře, kteří čtou primárně YA literaturu. Naopak v poslední době ji čtu už opravdu pouze skoro výjimečně, když si chci odpočinout. Výjimkou byl Návod na vraždu pro hodné holky. Thrillery miluju a ty z kategorie YA mě baví zkoumat. A z Návodu jsem byla naprosto nadšená. Hlavní hrdinka je tak trochu šprtka a od rány. Kniha se skvěle čte (tak to u YA jinak ani být nemůže), zároveň je ale opravdu tajemná a je v ní hodně zvratů. 
Myslím si, že tato kniha neurazí ani čtenáře, kteří se "specializují" na dospělácké thrillery a opravdu si ji užijí.
Za mě obrovský palec nahoru, veliké doporučení a také veliké překvapení. Kniha je i nádherně graficky zpracovaná a já opravdu nečekala, že si její čtení tak moc užiju!
Recenzi najdete tady.

2. Hotýlek na Islandu - Julie Caplinová

Romantika rozhodně není můj žánr. Ale volná série "Romantické útěky" je tak oblíbená, že jsem ji chtěla vyzkoušet. A pak vyšel Hotýlek na Islandu. Zamilovala jsem se do obálky, Island mě lákal... a tak jsem se rozhodla, že je pravá chvíle dát této autorce šanci. A jak vidíte, byla jsem nadšená. Což mě vážně překvapilo.
Mám jedno velké doporučení. Hotýlek na Islandu čtěte na podzim... protože on k němu neuvěřitelně sedí! I proto jsem si čtení tak moc užívala! Nejsilnější jsou pro mě na knize opět postavy (jak vidíte, to je pro mě extrémně důležitý prvek v knihách), ale také atmosféra. Ta je tady DOKONALÁ!
Samozřejmě jsem Hotýlek musela hned půjčit i babičce. A ta se do něj také zamilovala. Takže jí k Vánocům Ježíšek musel hned donést i zbylé knihy ze série. A líbily se jí všechny moc! Já je ještě nečetla, ale určitě si je od ní půjčím, až budu potřebovat odpočinkové čtení, které není vůbec hloupé!
PS: Ke čtení si uvařte kýbl čaje, kakaa nebo kávy!
Recenzi najdete tady.

1. Pravda o případu Harryho Queberta - Joël Dicker 

Pravda o případu Harryho Queberta není jen nejlepší knihou druhé poloviny roku. Je to nejlepší kniha celého roku. A je to také jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Do téhle knihy jsem se naprosto zamilovala. Tak strašně moc, že to nejde popsat. Kniha je popisovaný jako detektivní román, ale to ji zdaleka nevystihuje. Je to kniha plná emocí, různých druhů lásky i strachu. Je to kniha o ztrátě spousty věcí. A je to kniha nesmírně poutavá a dokonalé napsaná. Kniha, která není jen současný thriller, na který brzy zapomenete. Zamilovala jsem se do postav, příběhu s lehce lolitovským nádechem, ale i do jazyku, jakým autor píše.

Zbožňuju to. Hned jsem si pořídila i další autorovu knihu. Kniha o Baltimorských. Ta se mi líbila o něco méně. Čeká mě ještě bichle - Zmizení Stephenie Mailerové. Tu si šetřím, až bude trochu víc volna. Očekávání jsou od ní obrovská!

A jaké byly vaše nejlepší knihy loňského roku?

8 komentářů:

 1. oo těší mě, že je mezi nimi Hotýlek na Islandu :)

  OdpovědětVymazat
 2. Nečetla jsem ani jednu a zaujaly mě všechny. Taky miluji thrillery a taky nemám ráda červenou knihovnu. Zvu vás ke mně: O všem? Ovšem!

  OdpovědětVymazat
 3. Žádnou knihu z tvého seznamu jsem nečetla. Láká mě Hotýlek.

  TOP 5 přečtených knih za 2. polovinu roku:
  1. Pronásledovatel
  2. Dva proti Říši
  3. Svátky krásné hvězdy
  4. Kurt Cobain: Ilustrovaný životopis
  5. Mořská panna

  OdpovědětVymazat
 4. Návod na vraždu... a Hotýlek... ano prosím. Obě jsem měla v nejlepších knihách za minulý rok. :)

  OdpovědětVymazat
 5. Nejvíce se mi zalíbila kniha Mizející kniha, je to něco co bych si sama vybrala :)

  OdpovědětVymazat
 6. Wau, tak Pravda o případu Harryho Queberta znie úúúžasne, tú chcem! 😁 Celkovo, knihy, ktoré ťa zaujali sú moja šálka kávy/čaju, takže dobre vedieť, že sa oplatí po nich siahnuť 😊...
  Mňa minulý rok nadchlo celkom dosť veľ kníh, no najviac Kde raky spievajú od Owensovej a Posledný pojedač hriechov od Riversovej...výborné diela!❤

  OdpovědětVymazat
 7. Knihy neznám, ale ten Návod na vraždu pro hodné holky vypadá zajímavě a to thrillery vůbec nečtu. Možná ji doporučím kámošce, pokud nezaujme mě, protože zní fakt super :)

  lucyvillain.blogspot.com

  OdpovědětVymazat

Každý komentář mi udělá velkou radost a moc za něj děkuji. :-)